Ponad dekadę zajmujemy się badaniami ilościowymi oraz jakościowymi w obszarach nauk społecznych, humanistycznych, polityk kulturalnych czy badań komercyjnych. Przez te lata sytuacja bardzo się zmieniła, cyfryzacja, networking oraz narzędzia technologiczne pozwoliły na niebywały rozwój poziomu badań, ale nadal spotykamy się z tymi samymi pytaniami i niepewnościami, zarówno wśród studentów, znajomych z akademii jak i zewnętrznych klientów: czy naprawdę jest sens i możliwość sprawdzenia tego o co chodzi ludziom?Nadal tkwimy w społecznym stereotypie, że wiarygodne badania to te przeprowadzane w laboratorium, a do tego skutkujące konkretnymi wynikami liczbowymi. Nic bardziej mylnego!
Czekamy również na Wasze pytania, które – jeśli się pojawią – będziemy opracowywali w kolejnych publikacjach tutaj. Chcielibyśmy, aby cykl RESEARCH BITES stał się niezależnym projektem badawczym o faktycznej wartości naukowej, zwieńczonej artykułami naukowymi.
> 10 odcinków tematycznych (określanych jako #BITE), w których będziemy opisywali krok po kroku jak opracować pomysł, a następnie przeprowadzić proces badawczy w kontekście badań społecznych i humanistycznych;
> 4 sprawdzonych narzędzi ilościowych i jakościowych, możliwych do zastosowania zarówno na etapie konceptualizacji, jak i analizy danych;
> bezpłatnych konsultacji dla zainteresowanych.
Efekty RESEACH BITES będziemy prezentować w dalszych działaniach naukowych, a także w naszym podcaście, który zaczniemy realizować – z wiadomych przyczyn kwarantanny – w dalszej części roku.
Na początek pamiętajcie, że zanim badacz zdecyduje się na technikę i metody badawcze, warto zastanowić się w jakim charakterze pracy badawczej odnajdzie się, biorąc pod uwagę własne doświadczenie, osobowość, cechy i umiejętności. Jedni naukę kontemplują, są typem „samotnego wilka” w działaniu, wykonują kwerendy i analizują zastane materiały, inni poszukują odpowiednich tematycznie projektów badawczych, w ramach których będą mogli pozyskać materiał do własnej pracy naukowej czy rozprawy doktorskiej, jeszcze inni chcą realizować autorski projekt badawczy i tworzyć zespoły wokół „swojego” zagadnienia naukowego.
W jaki sposób określić swoje motywacje i wybrać najbardziej korzystny model działania będziemy wyjaśniać w odcinku #BITE1.
A tymczasem, Hi SCI!
Jesteśmy BITECH.
Działamy jako think tank, który tworzą badacze,
humaniści oraz młodzi pracownicy naukowi.
Na co dzień staramy się łączyć:
ludzi, środowiska i dyscypliny.
© 2021 Fundacja Wspierania Nauki i Rozwoju Edukacji - Bitech
Dodaj komentarz